İngiltere Vizesine İstanbul’dan Başvurmak


Eklenme Tarihi: 2019-10-15 18:24:56

İngiltere vizesine İstanbul’dan başvuracak adayların İngiltere Başkonsolosluğuna gitmeleri hata olur. Başvurular İngiltere Vizesi Başvuru Merkezlerinde yapılmaktadır.

İngiltere Vizesine İstanbul’dan Başvurmak

İstanbul’dan İngiltere vizesine başvuranlar veya İngiltere vizesine başvurmak için İstanbul’a gelenler vize başvurularını İngiltere Başkonsolosluğuna yapamazlar çünkü Başkonsolosluk sadece başvuru dosyalarını incelemeye almakla ve karar vermekle görevlidir, direkt olarak başvuru kabul etmez. İngiltere vize başvuru sistemi başvuru merkezleri aracılığı ile işler. Yani Türkiye’nin her yerinden İngiltere vizesine başvuracak olan adaylar Teleperformance başvuru merkezlerine müracaatta bulunur ve tüm başvuru dosyaları İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğuna teslim edilir, Türkiye’de İngiltere vizesini başvurularını değerlendiren tek konsolosluk İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğudur. Yani İzmir’deki veya başka şehirlerdeki İngiltere Konsolosluklarının vize başvuru işlemleri ile alakaları yoktur.

Ancak unutulmamalı ki İngiltere vizesi konusunda yardım almak isteyenler için İngiltere Başkonsolosluğu veya diğer konsolosluklar danışmanlık sunmaz. Ayrıca Teleperformance başvuru merkezi de danışmanlık verme yetkisine sahip değildir, hatta danışmanlık vermeleri yasa dışıdır.

Her çeşit İngiltere vizesive İngiltere ile ilgili her konuda profesyonel danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız lütfen İngiltere vizesi başvuru hattı üzerinden uzman ve tecrübeli danışmanlarla iletişime geçiniz.

"İngiltere Vizesine İstanbul’dan Başvurmak" sayfası 3066 defa okundu